Říj 172024

Děti se v Kuchtíku seznamují s bezpečným používáním kuchyňských nástrojů, učí se pracovat s receptem a pochopit pracovní postup.  Během každé lekce si nejprve přečtou nový recept. Společně připraví chutný pokrm a nedílnou součástí kroužku je také závěrečný úklid kuchyně, protože se drží hesla: „Kuchař jednou rukou vaří a druhou rukou uklízí!“.

Během kroužku se dozví o zdraví prospěšných potravinách, učí se neplýtvat a seznámí se s tím, jak jídlo zdobit a servírovat.

Ověřené recepty si děti mohou zapisovat nebo zakreslovat do svého Deníku kuchaře.

O dokončený pokrm se děti dělí ve skupince, vzájemně oceňují svou práci, občas donesou domů malou ochutnávku svého kuchařského umění.

Bc. Lenka Kopřivová